* - Aktualizacja treści artykułu (treść oznaczona gwiazdką) - w dniu 24.09.2020 roku
Powiatowy Urząd Pracy w Mielcu realizuje projekt „Aktywizacja osób powyżej 29 r.ż. pozostających bez pracy w powiecie mieleckim (VI)" współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa VII Regionalny Rynek Pracy, Działanie 7.2 – Poprawa sytuacji osób bezrobotnych na rynku pracy - projekty pozakonkursowe PUP.
Celem projektu jest podniesienie poziomu aktywności zawodowej i zdolności do zatrudnienia osób bezrobotnych powyżej 29 roku życia (r.ż.) zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Mielcu.
- Okres realizacji projektu: od 01.01.2020 roku do 31.12.2020 roku.
- Wartość projektu: 5 406 097,15 zł*, w tym wkład EFS: 4 595 182,57 zł.*
- Uczestnikami projektu będą osoby* w wieku 30 lat i więcej (od dnia 30 urodzin) należące do poniższych grup:
- Osoby pozostające poza rynkiem pracy tj.:
- osoby w wieku 50 lat i więcej,
- kobiety,
- osoby długotrwale bezrobotne,
- osoby z niepełnosprawnościami,
- osoby o niskich kwalifikacjach.
- Rolnicy i członkowie ich rodzin - osoby posiadające nieruchomość rolną lub członkowie ich rodzin podlegający ubezpieczeniom emerytalnym i rentowym z tytułu prowadzenia gospodarstwa rolnego, które chcą odejść z rolnictwa. Wsparcie będzie miało na celu podjęcie zatrudnienia poza rolnictwem i przejście z systemu ubezpieczeń społecznych rolników opartego na KRUS do ogólnego systemu ubezpieczeń społecznych opartych na ZUS.
- Projekt zakłada, że co najmniej 60% uczestników projektu będą stanowiły osoby pozostające poza rynkiem pracy tj.: osoby bezrobotne, które znajdują się w szczególnie trudnej sytuacji na rynku pracy (osoby w wieku 50 lat i więcej, osoby długotrwale bezrobotne, kobiety, osoby z niepełnosprawnościami, osoby o niskich kwalifikacjach). Bezrobotni mężczyźni w wieku 30-49 lat nie należący do grupy osób znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji na rynku pracy oraz osób odchodzących z rolnictwa i ich rodzin mogą stanowić nie więcej niż 20% ogólnej liczby osób bezrobotnych objętych wsparciem w projekcie, jednocześnie skierowane do nich wsparcie będzie prowadzić do podwyższenia lub nabycia nowych kwalifikacji, kompetencji lub utrzymania i formalnego potwierdzenia kwalifikacji lub kompetencji bądź do rozpoczęcia prowadzenia działalności gospodarczej.
- Pierwszeństwo w przyjęciu do projektu przez cały jego okres będą miały osoby, które zgodnie z zaplanowaną ścieżką zakończyły udział w projektach realizowanych w ramach Działania 8.2 RPO WP oraz uczestnicy projektów w ramach Działania 7.4 RPO WP kwalifikujący się do objęcia wsparciem.
- W ramach projektu realizowane są następujące zadania:
- jednorazowe środki na podjęcie działalności gospodarczej (26 osób),
- refundacja wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy (47 osób).
- instrumenty dofinansowania (544 osoby)*
W razie pytań prosimy o kontakt:
- Sylwia Harsze, pokój numer: 31 (drugie piętro), telefon: 17 788-00-91, e-mail: sylwia.harsze@pup.mielec.pl.
- Ewa Ortyl, pokój numer: 31 (drugie piętro), telefon: 17 788-00-64, e-mail: ewa.ortyl@pup.mielec.pl.
- Ewelina Filanowska, pokój numer: 31 (drugie piętro), telefon: 17 788-00-71, e-mail: ewelina.filanowska@pup.mielec.pl.