W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczone w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
„Aktywizacja osób powyżej 29 r.ż. pozostających bez pracy w powiecie mieleckim (VII)" - 2021
Powiatowy Urząd Pracy w Mielcu realizuje projekt „Aktywizacja osób powyżej 29 r.ż. pozostających bez pracy w powiecie mieleckim (VII)" współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa VII Regionalny Rynek Pracy, Działanie 7.2 - Poprawa sytuacji osób bezrobotnych na rynku pracy - projekty pozakonkursowe PUP.
Celem projektu jest zwiększenie możliwości zatrudnienia osób bezrobotnych, biernych zawodowo oraz poszukujących pracy oraz poprawa szans na zatrudnienie osób odchodzących z rolnictwa.
Okres realizacji projektu: od 01.01.2021 roku do 31.12.2021 roku.
Wartość projektu: 1 683 271,78 zł w tym wkład EFS: 1 430 781,00 zł
Uczestnikami projektu będą osoby w wieku 30 lat i więcej (od dnia 30 urodzin) należące do poniższych grup:
Osoby pozostające poza rynkiem pracy tj.:
osoby w wieku 50 lat i więcej,
kobiety,
osoby długotrwale bezrobotne,
osoby z niepełnosprawnościami,
osoby o niskich kwalifikacjach.
Rolnicy i członkowie ich rodzin - osoby posiadające nieruchomość rolną lub członkowie ich rodzin podlegający ubezpieczeniom emerytalnym i rentowym z tytułu prowadzenia gospodarstwa rolnego, które chcą odejść z rolnictwa. Wsparcie będzie miało na celu podjęcie zatrudnienia poza rolnictwem i przejście z systemu ubezpieczeń społecznych rolników opartego na KRUS do ogólnego systemu ubezpieczeń społecznych opartych na ZUS.
Projekt zakłada, że co najmniej 60% uczestników projektu będą stanowiły osoby pozostające poza rynkiem pracy tj.: osoby bezrobotne, które znajdują się w szczególnie trudnej sytuacji na rynku pracy (osoby w wieku 50 lat i więcej, osoby długotrwale bezrobotne, kobiety, osoby z niepełnosprawnościami, osoby o niskich kwalifikacjach).
Bezrobotni mężczyźni w wieku 30-49 lat nie należący do grupy osób znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji na rynku pracy oraz osób odchodzących z rolnictwa i ich rodzin mogą stanowić nie więcej niż 20% ogólnej liczby osób bezrobotnych objętych wsparciem w projekcie, jednocześnie skierowane do nich wsparcie będzie prowadzić do podwyższenia lub nabycia nowych kwalifikacji, kompetencji lub utrzymania i formalnego potwierdzenia kwalifikacji lub kompetencji bądź do rozpoczęcia prowadzenia działalności gospodarczej.
Beneficjent zapewnia możliwość skorzystania ze wsparcia byłym uczestnikom projektów z działania 7.4 RPO WP oraz z zakresu włączenia społecznego realizowanych w ramach celu tematycznego 9 (CT 9) w RPO oraz współpracuje w tym zakresie z działającymi na obszarze realizacji projektu instytucjami pomocy i integracji społecznej.
W ramach projektu realizowane są następujące zadania:
jednorazowe środki na podjęcie działalności gospodarczej (30 osób),
refundacja wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy (53 osoby),