Wydawca treści

„Aktywny Powrót w Powiecie Mieleckim” - 2004-2005

 

Projekt „Aktywny Powrót w Powiecie Mieleckim" realizowany był w ramach SPO RZL priorytet 1 – Aktywna polityka rynku pracy oraz integracji zawodowej i społecznej, Działanie 1.3 – Przeciwdziałanie i zwalczanie długotrwałego bezrobocia, schemat A – Wspieranie osób bezrobotnych, w tym długotrwale bezrobotnych.


Całkowita wartość projektu  537 486,32 zł. Projekt finansowany był w 73,74% ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, a w pozostałej części ze środków krajowych.

Okres wdrażania projektu 01.05.2004 – 31.06.2005

Projekt zakładał aktywizację 121 osób długotrwale bezrobotnych poprzez:
  • organizację subsydiowanego zatrudnienia dla 95 osób (prace interwencyjne)
  • szkolenia zawodowe dla 26 osób

W związku z koniecznością przesunięcia środków w poszczególnych kategoriach wydatków zawarto aneksy i zwiększono liczbę osób objętych wsparciem.

Wsparciem objęto 170 osób, w tym pośrednictwem pracy 149 osób, poradnictwem zawodowym 111 osób, subsydiowanym zatrudnieniem 38 osób, szkoleniami 109 osób, 23 osobom udzielono dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej.
 

Informacja odnośnie rezultatów projektu:


Rezultaty twarde:
Projekt zakładał następujące rezultaty:
  • podjęcie zatrudnienia przez 38 jego uczestników w sześć miesięcy po zakończeniu udziału w projekcie - wykonanie 68 osób
  • podjęcie samozatrudnienia 19 osób – wykonanie 23 osoby.
Rezultaty miękkie:
Udział w projekcie umożliwił uczestnikom zdobycie doświadczenia zawodowego jak i pogłębił ich kwalifikacje zawodowe niezbędne w dalszej karierze zawodowej, a także zaistnienie na rynku pracy poprzez samozatrudnienie. Udział w projekcie wpłynął na podniesienie samooceny przez jego uczestników. Na podstawie obserwacji Koordynatorów projektu osiągnięto następujące wskaźniki w odniesieniu do wszystkich uczestników projektu: zmiana postawy z biernej na aktywną 170 osób, nabycie umiejętności poruszania się na rynku pracy 109 osób, podniesienie kwalifikacji zawodowych potwierdzonych uzyskaniem zaświadczenia – 107 osób. W stosunku do osób objętych usługami poradnictwa zawodowego osiągnięto następujące wskaźniki: wzrost motywacji do poszukiwania pracy bądź samozatrudnienia, zwiększenie zaufania we własne siły, podniesienie poziomu samooceny – 132 osoby