PUP w Mielcu ogłasza nabór wniosków o przyznanie środków KFS na kształcenie ustawiczne pracowników i pracodawcy
Kwota na realizację zadań wynosi 1 200 000,00 zł
Termin i miejsce składania wniosków:
Wnioski w formie elektronicznej w wersji edytowalnej dostępne będą od 28.01.2025 r. do 10.02.2025 r. na stronie internetowej Urzędu mielec.praca.gov.pl
Wnioski przyjmowane będą od dnia 28.01.2025 r. do dnia 10.02.2025 r. w kancelarii Powiatowego Urzędu Pracy w Mielcu – parter, pokój nr 1 lub w formie elektronicznej (poprzez Elektroniczną Skrzynkę Podawczą na Platformie Usług Administracji Publicznej – ePUAP lub Platformie Usług Elektronicznych Publicznych Służb Zatrudnienia - praca.gov.pl lub e-doręczenia).
W przypadku złożenia wniosku przed lub po terminie naboru Powiatowy Urząd Pracy w Mielcu pozostawi wniosek bez rozpatrzenia.
Termin realizacji szkolenia/kursu: rozpoczęcie nie wcześniej niż 12.05.2025 r. zakończenie nie później niż 30.11.2025 r.
Kryteria naboru:
Środki z KFS przeznaczone są na finansowanie działań związanych z kształceniem ustawicznym, zgodnych z priorytetami ustalonymi przez Ministra właściwego do spraw pracy.
Środki przeznaczone są na:
Priorytet 1 Wsparcie rozwoju umiejętności i kwalifikacji w zawodach określonych jako deficytowe na danym terenie tj. w powiecie lub w województwie.
Priorytet 2 Wsparcie rozwoju umiejętności i kwalifikacji w związku z zastosowaniem w firmach nowych procesów, technologii i narzędzi pracy.
Priorytet 3 Wsparcie kształcenia ustawicznego pracodawców i ich pracowników zgodnie z potrzebami szkoleniowymi, które pojawiły się na terenach dotkniętych przez powódź we wrześniu 2024 roku.
Priorytet 4 Poprawa zarządzania i komunikacji w firmie w oparciu o zasady przeciwdziałania dyskryminacji i mobbingowi, rozwoju dialogu społecznego, partycypacji pracowniczej i wspierania integracji w miejscu pracy.
Priorytet 5 Promowanie i wspieranie zdrowia psychicznego oraz tworzenie przyjaznych środowisk pracy poprzez m.in. szkolenia z zakresu zarządzania wiekiem, radzenia sobie ze stresem, pozytywnej psychologii, dobrostanu psychicznego oraz budowania zdrowej i różnorodnej kultury organizacyjnej.
Priorytet 6 Wsparcie cudzoziemców, w szczególności w zakresie zdobywania wiedzy na temat polskiego prawa pracy i integracji tych osób na rynku pracy.
Priorytet 7 Wsparcie rozwoju umiejętności i kwalifikacji niezbędnych w sektorze usług zdrowotnych i opiekuńczych.
Priorytet 8 Rozwój umiejętności cyfrowych.
Priorytet 9 Wsparcie rozwoju umiejętności związanych z transformacją energetyczną.
Przy rozpatrywaniu wniosku uwzględnia się:
- zgodność dofinansowywanych działań z ustalonymi priorytetami wydatkowania środków KFS na dany rok;
- zgodność kompetencji nabywanych przez uczestników kształcenia ustawicznego z potrzebami lokalnego lub regionalnego rynku pracy;
- koszty usługi kształcenia ustawicznego wskazanej do sfinansowania ze środków KFS w porównaniu z kosztami podobnych usług dostępnych na rynku;
- posiadanie przez realizatora usługi kształcenia ustawicznego finansowanej ze środków KFS certyfikatów jakości oferowanych usług kształcenia ustawicznego;
- w przypadku kursów – posiadanie przez realizatora usługi kształcenia ustawicznego dokumentu, na podstawie którego prowadzi on pozaszkolne formy kształcenia ustawicznego;
- plany dotyczące dalszego zatrudnienia osób, które będą objęte kształceniem ustawicznym finansowanym ze środków KFS;
- możliwość sfinansowania ze środków KFS działań określonych we wniosku, z uwzględnieniem limitów, o których mowa w art. 109 ust. 2k i 2m ustawy.
Ponadto Dyrektor przy rozpatrywaniu wniosku bierze pod uwagę dotychczasową współpracę w zakresie wywiązania się z umów zawartych pomiędzy Powiatowym Urzędem Pracy w Mielcu a wnioskodawcą oraz wielkość środków przyznanych wnioskodawcy.
- Decyduje data wpływu wniosku do Urzędu.
- Nie decyduje kolejność złożenia wniosku.
- Urząd nie prowadzi weryfikacji treści wniosków przed ich złożeniem.
Szczegółowych informacji udziela:
Joanna Pawłowska
Marta Nagaś
telefon numer: 17 788 00 83
Informacje dodatkowe:
Wysłanie pisma wymaga założenia konta w portalu praca.gov.pl.
Informacja jak założyć konto w praca.gov.pl.
Pismo wymaga złożenia podpisu poprzez Profil Zaufany lub kwalifikowany podpis elektroniczny.
Informacja jak założyć Profil Zaufany.
Informacja jak założyć e-doręczenia: na stronie www.gov.pl lub biznes.gov.pl
W przypadku składania wniosku przez portal praca.gov.pl wymagane jest posiadanie na portalu praca.gov.pl zweryfikowanego konta organizacji.
W celu weryfikacji konta, należy złożyć wniosek elektroniczny: PGP-WKOKR za pomocą portalu praca.gov.pl. Wniosek powinien być złożony w imieniu organizacji (wybór organizacji w prawym górnym rogu poprzez pole „Kontekst") oraz podpisany przez właściciela firmy lub osobę uprawnioną do reprezentowania podmiotu zgodnie z dokumentami rejestrowymi (np. CEIDG, KRS). Wniosek dostępny jest po zmianie „Kontekstu" na stronie głównej portalu praca.gov.pl w Usługach elektronicznych Urzędów Pracy w zakładce - Wnioski o usługi i świadczenia z urzędu - Wnioski pozostałe.
W przypadku braku możliwości wyboru kontekstu organizacji należy zwrócić się z wnioskiem o weryfikację konta za pomocą portalu praca.gov.pl - pismo do urzędu (PSZ-PU). Druk wniosku dostępny jest w Dokumentach do pobrania - zakładka "Dla pracodawców i przedsiębiorców", grupa "Wortal PSZ - praca.gov.pl"